Rehabiltacja w Marcie

            Obiekt Marta jako sanatorium rehabilitacyjne oferuje pomoc w zwalczaniu dolegliwości zdrowotnych. Specjalizuje się w kuracjach schorzeń reumatycznych, chorób zapalnych narządów ruchu, chorób zwyrodnieniowych, stanów po operacjach i urazach narządów ruchu. Podstawą autorskich zabiegów są naturalne produkty z regionu. Borowina i solanka w dużych ilościach występują w rejonie Połczyna Zdroju. W naszym obiekcie umożliwiamy korzystanie z fango borowinowego oraz bezpośrednich okładów na ciało.
            Do dyspozycji Gości sanatorium rehabilitacyjnego oddane są wanny z hydromasażem. Skorzystanie z nich wpływa na poprawę krążenia krwi. Ma to znaczenie dla lepszego dotlenienia oraz odżywienia miejsc zmienionych chorobowo. Dopełnieniem tej propozycji będą z pewnością kąpiele ziołowe. Odpowiednio dobrany przez specjalistów skład mieszanki zapewnia pełniejsze wchłanianie cennych wartości. Poprawia także szybkość ich wchłaniania przez skórę. Osoby z nadciśnieniem mogą natomiast skorzystać z kąpieli kwasowęglowych w temperaturze 34°C. Przyczyniają się do rozszerzenia naczyń włosowatych skóry, a tym samym spowolnienia czynności serca i obniżenia poziomu ciśnienia tętniczego we krwi.
        Nasze sanatorium rehabilitacyjne oferuje także leczenie światłem laserowym. Zabiegi z wykorzystaniem tej nowoczesnej technologii opierają się na wnikaniu w naczynia krwionośne. Pod wpływem lasera rozszerzają się, co pozwala na zwiększenie przemiany materii w miejscu zabiegowym.
Polecamy również tzw. zabiegi elektryczne jak:
  • diadynamik
  • jotofereza
  • galwanizacja
  • interdyn
  • magetronik
Opierają się na wykorzystaniu ultradźwięków, które wpływają na poprawę ukrwienia. Mają istotny wpływ na regenerację tkanek miękkich oraz przyspieszają tempo gojenia się ran i złamań kości. Wykazują działanie przeciwbólowe
W naszym sanatorium rehabilitacyjnym proponujemy również kilka rodzajów masażu:
  • funkcyjny,
  • klasyczny,
  • relaksacyjny,
  • uciskowo-limfatyczny,
  • mechaniczny.
          Technika terapii manualnej pozwala poprawić krążenie tętnicze i żylne. Wspiera działanie limfatyczne pompy żylnej. Masaż eliminuje napięcie mięśni, uwalnia od zmęczenia i zapewnia odprężenie psychiczne. Doświadczeni i wykwalifikowani fizjoterapeuci w naszym sanatorium rehabilitacyjnym pomogą Państwu zregenerować organizm i przywrócić mu pełnię siły. Oprócz relaksującego masażu proponują bowiem program ćwiczeń fizycznych. Sanatorium rehabilitacyjne Marta posiada sale gimnastyczne ze specjalistycznym sprzętem. Nasi Goście mogą korzystać z gimnastyki indywidualnej, ćwiczeń w grupach, a także zajęć w terenie (m.in. Nordic Walking).
 
Rehabilitacja indywidualna
 
        Celem pracy rehabilitanta indywidualnego jest skuteczne, fachowe, kompleksowe i bezpieczne realizowanie z pacjentem indywidualnego programu rehabilitacyjnego ..
       Ułożenie planu rehabilitacyjnego jest poprzedzone dokładnym wywiadem medycznym, który umożliwia dobór odpowiedniego, indywidualnego charakteru ćwiczeń. W czasie konsultacji z lekarzem i rehabilitantem określany jest cel i częstotliwość ćwiczeń. Następnie przechodzi się do realizacji programu rehabilitacyjnego zgodnie z ustalonym grafikiem.Lekarz daje wytyczne co do techniki wykonania ćwiczeń, ich intensywności, stosowanych obciążeń, a nawet samych przerw wypoczynkowych.
 
Gimnastyka indywidualna - zajęcia rehabilitacyjne na sali gimnastycznej pod nadzorem rehabilitanta . Dobór ćwiczeń ,obciążenia , częstotliwość określa rehabilitant na podstawie skierowania lekarskiego oraz przeprowadzonego wywiadu z pacjentem .
 
Gimnastyka zespołowa - zajęcia prowadzone w małych grupach /do 6-ciu osób/ ,z ćwiczeniami dopasowanymi do schorzenia i wydolności pacjentów.
 
Kinesio Taping
 
        Jest to metoda powszechnie stosowana w medycynie sportowej i rehabilitacji na całym świecie. Opracowana została przez japońskiego doktora Kenzo Kase blisko trzydzieści pięć lat temu. Wyznacza nowy standard w obszarze Tapingu terapeutycznego. Jej istotę stanowi odpowiednie wykorzystanie taśmy o wyjątkowej strukturze, przeznaczonej do leczenia schorzeń mięśni oraz redukcji obrzęków. Została opatentowana przez Międzynarodowe Towarzystwo Kinesio Tapingu.
Metoda pozwala wyeliminować uczucie bólu i ułatwia drenaż limfatyczny dzięki delikatnemu uniesieniu skóry. Nałożenie taśmy na ciało przyczynia się do pofałdowania powierzchni skóry. W ten sposób zwiększa się przestrzeń śródmiąższowa. W efekcie eliminuje to nacisk oraz zmniejsza podrażnienie receptorów sensorycznych i nerwowych, przez co ból zostaje złagodzony. Redukcji ulega także obciążenie systemu limfatycznego.
 
Krioterapia miejscowa i jej skuteczność w urazach stawów
        Jest to metoda stosowana głównie w okresie wczesnych urazów. Pomaga zwalczyć ból, zminimalizować ryzyko pojawienia się stanu zapalanego i obrzęków. Wpływa także na zwiększenie zakresu ruchów w stanie i poprawia siłę mięśniową. Dzięki tej technice czas powrotu do zdrowia po urazie stawu zdecydowanie się skraca.
Gaz wydobywający się wylotu dyszy urządzenia przeznaczonego do krioterapii miejscowej ma temperaturę od - 100 do - 400 °C. Nasze sanatorium rehabilitacyjne rekomenduje powtórzenie zabiegu ok. 10 razy, a jego czas trwa zazwyczaj 3 minuty.
 
Fala uderzeniowa
        W naszym sanatorium rehabilitacyjnym wykorzystujemy Terapię Falą Uderzeniową (in. SWT – Shock WAve Therapy). To innowacyjna metoda leczenia. Opiera się na dobroczynnym działaniu fal uderzeniowych, które przyspieszają proces zdrowienia. Odbywa się to poprzez pobudzenie metabolizmu oraz stymulowanie cyrkulacji krwi. Dzięki nowoczesnej technologii zwapniałe fibroblasty zostają rozpuszczone, co wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie napięcia mięśni. W ten sposób następuje regeneracja uszkodzonej tkanki.
SWT stosowana jest jako wsparcie leczenia w obszarze poddanym terapii. Jej skuteczność została potwierdzona przy leczeniu barku, biodra, kolana, bólu stopy i łokcia.
W zależności od decyzji lekarza, zabiegi z falą uderzeniową w sanatorium rehabilitacyjnym Marta można wykonywać w odstępach, 3-, 5- lub 7-dniowych.

 

 
Rezerwacja
Dodaj opinię