Rehabilitacja w Sanatorium Marta

 

Obiekt Marta jako sanatorium rehabilitacyjne oferuje pomoc w zwalczaniu dolegliwości zdrowotnych. Specjalizuje się w kuracjach schorzeń reumatycznych, chorób zapalnych narządów ruchu, chorób zwyrodnieniowych, stanów po operacjach i urazach narządów ruchu. Podstawą autorskich zabiegów są naturalne produkty z regionu. Borowina i solanka w dużych ilościach występują w rejonie Połczyna Zdroju. W naszym obiekcie umożliwiamy korzystanie z fango borowinowego oraz bezpośrednich okładów na ciało.

Do dyspozycji Gości oddane są wanny z hydromasażem. Skorzystanie z nich wpływa na poprawę krążenia krwi. Ma to znaczenie dla lepszego dotlenienia oraz odżywienia miejsc zmienionych chorobowo. Dopełnieniem tej propozycji będą z pewnością kąpiele ziołowe. Odpowiednio dobrany przez specjalistów skład mieszanki zapewnia pełniejsze wchłanianie cennych wartości. Poprawia także szybkość ich wchłaniania przez skórę. Osoby z nadciśnieniem mogą natomiast skorzystać z kąpieli kwasowęglowych w temperaturze 34°C. Przyczyniają się do rozszerzenia naczyń włosowatych skóry, a tym samym spowolnienia czynności serca i obniżenia poziomu ciśnienia tętniczego we krwi.

Nasze sanatorium rehabilitacyjne oferuje także leczenie światłem laserowym. Zabiegi z wykorzystaniem tej nowoczesnej technologii opierają się na wnikaniu w naczynia krwionośne. Pod wpływem lasera rozszerzają się, co pozwala na zwiększenie przemiany materii w miejscu zabiegowym. Polecamy również tzw. zabiegi elektryczne jak:

  • diadynamika
  • jotofereza
  • galwanizacja
  • interdyn
  • magetronik

Opierają się na wykorzystaniu ultradźwięków, które wpływają na poprawę ukrwienia. Mają istotny wpływ na regenerację tkanek miękkich oraz przyspieszają tempo gojenia się ran i złamań kości. Wykazują działanie przeciwbólowe.

Duże zainteresowanie wśród naszych Gości wywołuje sauna na podczerwień. Niższa niż w klasycznym wariancie temperatura oraz brak pary zwiększają jej użyteczność. Mogą z niej korzystać osoby, które wykazywały pewne przeciwwskazania do korzystania z tradycyjnej sauny. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu podczerwieni.

Proponujemy również kilka rodzajów masażu:

  • klasyczny,
  • relaksacyjny,
  • uciskowo-limfatyczny,
  • mechaniczny.

Technika terapii manualnej pozwala poprawić krążenie tętnicze i żylne. Wspiera działanie limfatyczne pompy żylnej. Masaż eliminuje napięcie mięśni, uwalnia od zmęczenia i zapewnia odprężenie psychiczne. Doświadczeni i wykwalifikowani fizjoterapeuci w naszym sanatorium rehabilitacyjnym pomogą Państwu zregenerować organizm i przywrócić mu pełnię siły. Oprócz relaksującego masażu proponują bowiem program ćwiczeń fizycznych. Sanatorium rehabilitacyjne Marta posiada sale gimnastyczne ze specjalistycznym sprzętem. Nasi Goście mogą korzystać z gimnastyki indywidualnej, ćwiczeń w grupach, a także zajęć w terenie (m.in. Nordic Walking).

Kinesio Taping

Jest to metoda powszechnie stosowana w medycynie sportowej i rehabilitacji na całym świecie. Opracowana została przez japońskiego doktora Kenzo Kase blisko trzydzieści pięć lat temu. Wyznacza nowy standard w obszarze Tapingu terapeutycznego. Jej istotę stanowi odpowiednie wykorzystanie taśmy o wyjątkowej strukturze, przeznaczonej do leczenia schorzeń mięśni oraz redukcji obrzęków. Została opatentowana przez Międzynarodowe Towarzystwo Kinesio Tapingu.

Metoda pozwala wyeliminować uczucie bólu i ułatwia drenaż limfatyczny dzięki delikatnemu uniesieniu skóry. Nałożenie taśmy na ciało przyczynia się do pofałdowania powierzchni skóry. W ten sposób zwiększa się przestrzeń śródmiąższowa. W efekcie eliminuje to nacisk oraz zmniejsza podrażnienie receptorów sensorycznych i nerwowych, przez co ból zostaje złagodzony. Redukcji ulega także obciążenie systemu limfatycznego.

Krioterapia

Gościom naszego sanatorium rehabilitacyjnego proponujemy zabiegi krioterapii. Nowoczesna komora kriogeniczna pozwala na zastosowanie terapii zimnem. Kuracjusze hartują się w temperaturze minus 180°C.

Krioterapia ogólnoustrojowa i jej wpływ na ludzki organizm

Stosowana w naszym sanatorium rehabilitacyjnym terapia zimnem wykazuje silne działanie przeciwbólowe. Jej zastosowanie pozwala w większości przypadków na wyeliminowanie uczucia bólu. Receptory czuciowe oraz ich połączenia z prioreceptorami zostają wyłączone przez czynnik zimna.

Obrzęki i widoczne przekrwienia zostają zmniejszone. Sprzyja to przyspieszeniu przemiany materii i prowadzi do wyeliminowania z organizmu produktów przemiany materii. Krioterapia ułatwia odnowę biologiczną. Wpływa na znaczne skrócenie czasu rekonwalescencji i pomaga przyspieszyć złuszczanie naskórka.

W niskich temperaturach następuje rozluźnienie napięcia mięśniowego oraz wzrost siły mięśni. Jest to wynik zmniejszonego dopływu bodźców bólowych do rdzenia kręgowego. Wraz z poprawą siły mięśniowej poprawie podlega także sfera psychiczna. Kuracjusze czują wyraźnie lepszy nastrój i mniejsze zmęczenie.

Wyniki badań biochemicznych i morfologicznych, przeprowadzonych po 10 zabiegach krioterapii ogólnoustrojowej, są bardzo obiecujące. Poświadczają podwyższenie poziomu hemoglobiny, leukocytów płytek krwi, a także glikemii i kreatyniny.

Krioterapia miejscowa i jej skuteczność w urazach stawów

Jest to metoda stosowana głównie w okresie wczesnych urazów. Pomaga zwalczyć ból, zminimalizować ryzyko pojawienia się stanu zapalanego i obrzęków. Wpływa także na zwiększenie zakresu ruchów w stanie i poprawia siłę mięśniową. Dzięki tej technice czas powrotu do zdrowia po urazie stawu zdecydowanie się skraca.

Gaz wydobywający się wylotu dyszy urządzenia przeznaczonego do krioterapii miejscowej ma temperaturę od - 100 do - 400 °C. Rekomendujemy powtórzenie zabiegu ok. 10 razy, a jego czas trwa zazwyczaj 3 minuty.

Fala uderzeniowa

W naszym sanatorium rehabilitacyjnym wykorzystujemy Terapię Falą Uderzeniową (in. SWT – Shock WAve Therapy). To innowacyjna metoda leczenia. Opiera się na dobroczynnym działaniu fal uderzeniowych, które przyspieszają proces zdrowienia. Odbywa się to poprzez pobudzenie metabolizmu oraz stymulowanie cyrkulacji krwi. Dzięki nowoczesnej technologii zwapniałe fibroblasty zostają rozpuszczone, co wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie napięcia mięśni. W ten sposób następuje regeneracja uszkodzonej tkanki.

SWT stosowana jest jako wsparcie leczenia w obszarze poddanym terapii. Jej skuteczność została potwierdzona przy leczeniu barku, biodra, kolana, bólu stopy i łokcia.

W zależności od decyzji lekarza, zabiegi z falą uderzeniową w sanatorium rehabilitacyjnym Marta można wykonywać w odstępach, 3-, 5- lub 7-dniowych.

 

 

Rezerwacja
Dodaj opinię