Pakiety profilowane

Rwa kulszowa charakteryzuje się silnym bólem pośladka, promieniującym wzdłuż tylnej części uda aż do łydki i stopy. Ból ten najczęściej jest spowodowany przepukliną dysku, która drażni korzeń nerwowy w kręgosłupie. Nieleczony ból z reguły trwa kilka tygodni, ale może utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata. Leczenie rwy kulszowej opiera się najczęściej na podaniu leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Podaje się ponadto witaminy i leki rozkurczowe, które pomagają rozluźnić mięśnie.
Leczenie zachowawcze rwy kulszowej w ostrym okresie choroby polega głównie na odpoczynku a także na leżeniu w pozycji odciążającej z nogami zgiętymi w stawach biodrowych i kolanowych, przy podpartych łydkach. Na ogół po kilku dniach leczenia ostre dolegliwości bólowe mijają i wtedy należy rozpocząć odpowiednio nakierunkowaną terapię. Zależnie od stanu i okresu choroby, stosuje się różne zabiegi: mobilizacje, ćwiczenia rozluźniające, ćwiczenia izometryczne.
Masaż funkcyjny odc. lędźwiowego kręgosłupa i miejsc do których ból promieniuje, daje dużą ulgę często już po pierwszych zabiegach. W późniejszym okresie zaleca się układ regularnych ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe oraz mięśnie brzucha. Celowana gimnastyka połączona z krioterapią pomaga w walce ze stanem zapalnym i działa przeciwbólowo.
Mało kto wie, że oprócz zastrzyków i tabletek można korzystać z zabiegów fizykoterapeutycznych, które wspomogą i przyśpieszą leczenie oraz zmniejszą prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia dolegliwości bólowych.
 
Do zabiegów wspomagających proces leczenia zaliczamy m.in:
·    Tens i prądy diadynamiczne "DD"- działanie silnie przeciwbólowe w przewlekłych i ostrych bólach,
·    Jonoforeza – wspomaga leczenie poprzez podanie leku przeciwbólowego i przeciwzapalnego,
·  Interdyn – działa przeciwbólowo, rozluźniająco na mięśnie i układ nerwowy, dodatkowym działaniem
                    jest uzyskanie efektu głębokiego masażu,
·    Krioterapia- zmniejsza dolegliwości bólowe i przewodnictwo nerwowe, działa przeciwzapalnie,
·    Laser i pole magnetyczne – łagodzą nerwobóle, przewlekłe i podostre stany zapalne.
 
            Zapraszamy na pobyt powyższy pobyt profilowany, a w nim:
·         Zakwaterowanie w komfortowym pokoju
·         3 zabiegi dziennie, dopasowane do profilu leczenia (nie dotyczy niedziel i świąt)
·         Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), z możliwością wyboru diety
·         Badanie lekarskie
·         Opieka medyczna 24h
·         WiFi w miejscach ogólnie dostępnych
·         Parking 
 
            Warunkiem skorzystania z pobytu o profilu rwy kulszowej jest zdiagnozowana dolegliwość. Nasz lekarz dobierze Państwu zabiegi a na początku pobytu spotka się z Państwem fizjoterapeuta, który wyjaśni cel i nakreśli plan rehabilitacji.
            Nasze leczenie w dużej mierze ma na celu zmniejszenie (zniesienie) bólu  i nauczeniu pacjenta radzenia sobie z dolegliwościami rwy kulszowej.    
            Zalecany pobyt minimum 10 dni. W ofercie posiadamy również profil rwy kulszowej w formie ambulatoryjnej (bez noclegu i wyżywienia)
 
 
Cena pobytu
            Sezon                                                                         Poza sezonem
Pokój jednoosobowy 205 zł                                      Pokój jednoosobowy 175 zł
Pokój dwuosobowy 175 zł    
Rezerwacja
Dodaj opinię